1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; SALTICA elektroniksigaralikitci.com buharadam.net elektroniksigarailanlari.com likitpark.com vapeturko.com esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat
 2. Elektronik Sigara Likitci sitemizde tüm popüler marka elektronik sigara cihazlar (SMOK, JOYETECH, ELEAF, WİSMEC, KANGERTECH, VAPORESSO ve bir çok e-sigara markası, E-SİGARA yedek parçaları (Atomizer, Coil, Sarım Telleri, Pamuklar, Piller, Şarj Aletleri) ve bir çok e likit Markasını %100 orijinal olarak iade garantili satıyoruz. Satışını yapmış olduğumuz bazı likit markaları One Hit Wonder, Naked 100, Dinner Lady, Cosmic Fog, Five Pawns, Nasty Juice, Mat Hatter, Nature, Joyetech, BigBoss ve daha fazlası Elektronik Sigara Likitci den en uygun fiyatlarla en kısa sürede en kaliteli E Sigara ve IQOS ürünlerini kapınıza kadar ulaştırıyoruz.
  Duyuruyu Kapat
 3. Buhar Adam güvencesi ile satışını yaptığımız Dünyanın en iyi Pod Sistem Elektronik Sigara başlangıç seti iade garantili olarak elektroniksigaralikitci.com sitemizde sizleri bekliyor. En ucuz Fiyat garantisi Orjinal ve iade garantili En iyi Pod Sistem Hepsi Bir Arada Başlangıç Kiti Breeze 2, Aynı gün kargo fırsatı ile DL ve MTL içim yapabileceğiniz yedek coilli kartuş seti coilleri ve daha fazlası hemen satın al !!! Saltica Likitler : https://elektroniksigaralikitci.com/saltica
Duyuruyu Kapat
En Güncel Elektronik Sigara Modelleri | Elektronik Sigara Mod | E Likit ve Salt Likit ürünleri | Smok, Vaporesso, Eleaf, Joyetech, Justfog gibi popüler markaların Coil ve Kartuş Ürünleri | RBA, RDTA, RTA, RDA ve Sub-Ohm Atomizer Çeşitleri | E-Sigara Marka ve modellerinde her hafta EXTRA İNDİRİMLER !!! Güne Özel Fırsat Fiyatlar elektroniksigaralikitci.com'da

ELEKTRONİK SİGARA

'Elektronik Sigara Kullanımı' forumunda Yönetici tarafından 30 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  ELEKTRONİK SİGARA, NEDİR?
  Elektronik sigara, geleneksel bir sigaranın hislerini üretir. Bir aküden ve bültenlere yönelik likitleri karşılamak için kalıcı bir clearomiser'den oluşur. Aspirasyon, e likit hava ile karışırken, sigara gibi duman üreten vape formunda yayılır.

  Küçük, orta veya büyük sigara içenler için basit ve erişilebilir tam kitler öneriyoruz. Sadece çalışması için seçtiğiniz salt likit eklemeniz yeterli.

  Elektroniksigaralikitci, bu Elektronik Sigara Kılavuzunda, hangi Elektronik Sigara'nın seçileceğini ve tüm avantajları listeleyeceğini bilmek için göz önünde bulundurulması gereken tüm unsurları açıklar.

  AfSSAPS düzenlemesine bağlı olarak, Elektronik Sigara'nın bir ilaç olmadığını, sigarayı bırakmak için satılmadığını ve 18 yaşın altındaki kişilerin yasak olduğunu hatırlatırız.

  ELEKTRONİK SİGARA'NIN AVANTAJLARI NELERDİR?
  Yanma yok, bu yüzden hiçbir katran yok, tadı olan aromatize vape ve seçtiğiniz nikotin dozu için benzersiz.
  Çok ekonomik: Bütçeniz en az 5
  Küllük, çakmak, Tütün Kokusunu unutun
  Bir Tütün Sigarası yerine aynı jestleri, aynı hisleri aynı tutabilirsiniz.
  HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇECEĞİMİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
  Elektronik Sigaraya geçtiğinizde, hangi modeli seçmelisiniz. Elektronik Sigara pazarı, özellikle zengin bir teklif olan çok sayıda model önermektedir. Hangi elektronik sigarayı seçeceğinizi kolayca seçmenize yardımcı olmak için Elektronik Sigara rehberini öneriyoruz.

  1. Başlangıç için hangi modelden kaçınmalı.
  Sigarayı durdururken ilk refleks yerine (aynı şekil, aynı ebatta) benzeyen elektronik bir tevzi ile değiştirmektir, kısa vadede sigarayı aynı şeyle değiştirebiliriz… ..  Kaçınılması gereken bir anlayış refleksi. Elektronik eğilim, geleneksel bir sigara biçimini taklit eden ilk nesildir, cigalikler, aynı buharı üretir, yeterli miktarda nikotin verir ve boğazdaki boşluğun geçişiyle aynı hissi, tıpkı özerkliğin özerkliği gibi neredeyse yoktur Batarya Aynı şekilde, aroma seçimi sınırlıdır. Devam etmek için, elektronik sigara tipi sigara sigara içmenizi bırakmanıza izin vermez. Tütün endüstrisi, bu tür modellerin Tütün satış noktalarındaki modellerini anlamıştır. Bununla birlikte, sigarayı bırakmanıza izin vermese bile, bu davranışın nosyonunu unutmamalısınız, diğer modelleri daha etkin bir şekilde keşfetmek için garip olarak kullanılabilir.  Bunun aksine, çok sayıda fonksiyon ve ayara sahip güçlü bir kutu ile ilişkili en iyi tatları sağlayan kalıcı tipte bir damlatıcı gibi onarılabilir bir atomizer gibi başlatılan ayrılmış malzemeye yönelik yeni başlayanları çok sık görüyoruz. Onaylanan kullanıcı ilişkilendirme türünü seçebiliyorsa, herhangi bir adımı veya cesaret kırma riskini atlamamak gerekir.  2. Yeni başlayanlar için hangi e-sigaraları seçmeli?


  Şimdi hangi modelden kaçınacağımızı, hangi e-sigaradan başlayacağınızı biliyoruz?  Ayrıcalıklı e-sigara şarj edilebilir modeliyle başlamak tercih edilir. Şarj edilebilir e-sigaralar, buharlaşma sistemini (rezervuarı likit ile doldurduğunuzda) ve likitleri ısıtmak ve buharlaştırmak için kalıcı bir bataryayı bulacağımız bir rezervuar olan bir clearomiser'den oluşan basit bir cihazdır.  Clearomiser'ın kullanımı, sıradan bir sigaraya yakın bir <boğaz (his hissi) sağlar. Clearomiser, çok sayıda e-likiti kabul eder ve rezervuar genellikle 2 ml'den daha iyi bir özerklik sağlamak için üstündür. Son nesil clearomisers, aspirasyondaki havanın borçlandırılmasını ve basitleştirilmiş bir e-Likit doldurma sistemini düzenlemenizi sağlayan hava akış halkaları ile donatılmıştır.  Batarya, çok sayıda özerkliğe ve cigaliklere benzer güce sahip olduğunda, sigaranın kalıcı olarak algılanmasını ve uzun süre nikotin verimi sağlar. Uzun süre şarj edilebilen bir Pass Through fonksiyonu ile donatılmıştır. Şarj süresi, format kutusundaki piller için bile çok daha kısadır. Bu en son zarar verici tüp biçimlerine yayılmıştır ve kitapların ellerinde bulunması nadirdir. Bu kaynaştırma, bataryaların geniş özerkliğini, hızlı bir şarjı ve artan gücü açıklar. Bu kutular, kullanım için kompakt ve rahat bir şekilde kazanmıştır ve büyük sigara içenler için önerilmektedir.

  3. Hangi e-sigarayı seçeceğini bilmek için hangi kriterleri dikkate almalı?
  Hangi elektronik sigarayı ilk defa seçeceğimizi aradığımızda , seçim ilk bakışta karmaşık olabilir. Önemli modellerin önünde pazardaki elektronik sigaralar, sigara içenlerin sigarayı bırakmak için vape 'ye geçmek istediği seçiminde biraz kaybedilir.

  İşte size yardımcı olacak hızlı bir Elektronik Sigara Kılavuzu .

  Tercihlerinize daha iyi karşılık veren sigara elektroniği, pili şarj etmek zorunda kalmadan tam bir gün boyunca tutmak için yeterli özerkliğe sahip, kullanımı basit ve boğazda gerçek bir sansasyonla size sigara hissi veren (hit) Sıvıların tadını çıkarırken vaping yaparken ve size zevk verirken.

  Modellerimiz arasında hangi elektronik sigaranın seçileceğini bulmak için önceki bir sigara içen bölümünüzü dikkate almalı ve motivasyonlarınızı hedeflemelisiniz.  Sigara tüketiminiz:
  Ara sıra Sigara içen: En sık akşamları içeceğinize eşlik etmek için günde en az bir düzine sigara içiyorsunuz ama bağımlı olmanız gerekmiyor
  Orta Sigara içen: Günde 10 ile 20 arası sigara içiyorsanız, elinizde daima bir sigara paketi vardır, bağımlısınız ancak birkaç saatliğine birlikte gidebilirsiniz.
  Sigara İçilmez: Düzenli olarak günde 20'den fazla sigara içiyorsunuz. Ağzınızda sürekli bir sigara var ve sigara içmemek fikri düşünülemez.
  Sigara içmiyorsanız, Elektronik Sigara kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.
  Hedefiniz:


  Geleneksel sigarayı tamamen Elektronik sigara ile değiştirin ve eğlence zevkini ve duyumlarını koruyun:
  Ayarlar sizin için uygun değilse, mümkün olduğunca basit bir malzeme bulabilirsiniz.
  Ayarlar sizi rahatsız etmiyorsa, renderin iyileştirilmesine ve farklı vape stillerini keşfetmeye hazırsanız.
  Tamamen durun, Elektronik Sigara sadece bir geçiş değil, sigara tüketiminizi azaltabilir, Elektronik Sigara size zorluk anlarında yardımcı olur.
  Sigara tüketiminizi azaltın
  Kısıtlı bütçenizi test edin


  4. E-likitlerinizi ve Nikotin Oranınızı Seçin:
  İhtiyaçlarınıza uygun bir nikotin dozu ile sizi memnun eden bir e-likiti haşlamak, geleneksel sigaranın Elektronik Sigaraya geçişini kolay bir şekilde sağlamak için vazgeçilmezdir. Sonuç olarak, e-likitinizin seçimi de Elektronik Sigara'nın seçimi olarak önemlidir. Tütün eksikliği hissinin üstesinden gelmek için iyi bir nikotin dozu gereklidir.

  Nikotin oranı sadece bağımlılığınıza bağlı değildir, aynı zamanda kullanılan malzemenin türüne de bağlıdır. Malzemeniz ne kadar performans gösterirse, her aspirasyon ile birlikte verilen nikotin miktarı o kadar önemlidir.

  E-likitinizi nasıl seçeceğinizi bilmek için , sizi E-likit Kılavuzumuza başvurmaya davet ediyoruz .

  5. Elektronik Sigaraya Başlama Önerileri


  İyi başlamak için, şarj etmek zorunda kalmadan tam bir gün iş bırakmanıza olanak sağlayacak bir Elektronik Sigara seti seçmelisiniz.
  Tütünün eksikliklerini gidermek için nikotin içinde iyi bir e-likit dozu gerekir.
  Gerçek bir sigaranın tadına bakmak için beklemeyin, duyumlar karşılaştırılabilir, ancak bütün gün sıvınızı (düzenli olarak buharlaştırılmış e-likit) nikotin dozajında doğru bulursanız, zevk üstün olur.
  Her çekmeyi alma şekli farklıdır. Bir sigaranın kısa ve yoğun olduğu genel aspirasyonun aksine, beklentiler uzun (3 ila 4 saniye) ve elektronik sigara ile daha yumuşak olmalıdır. Çekme süresi boyunca akünün aktivasyon düğmesine basmanız gerekir.
  Daima yedek bobinlere sahip olmanız önerilir. Düzenli olarak değiştirilmesi gereken elektronik sigarayı tüketebilen kısımdır. Bobin ömrünün sonunda (kullanıldığında), boşluğun duyumları ve miktarı azalır.
  Yeni bobinin takılmasıyla, akünün aktivasyon düğmesine basmadan önce tankın e-likit ile doldurulmasından sonra birkaç dakika beklemek gerekir, bu nedenle yanma tadı riski yoktur.
  İlk birkaç gün boyunca uzun süre buharlaşma hissi duyuyorsanız suçlu hissetmeyin, bu nikotin veren elektronik sigaradan daha düşük verimin bir sonucudur.
  Nikotin alma riski olduğundan hızlı bir şekilde nikotin alımını düşürmemeye dikkat edin.
  Zevk, elektronik ortamda çok önemli bir unsurdur, birçok e-likiti test etmek ve düzenli olarak değiştirmek için tereddüt etmeyin.
  HANGİ PROFİL İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMELİ?
  Sitemizde sunulan tüm elektronik sigara kitleri, tüketiciler tarafından beğenilen güvenilir ürünlerden oluşmaktadır. Verimliliği ve basit kullanımı için tavsiye ederiz.

  Bilmek istiyorsanız, hangi e-sigarayı seçmelisiniz? Elektronik Sigara Kılavuzunu okuyun.

  Arada bir sigara içiyorsanız (günde 10'dan az sigara içiyorsanız), ya da sizin için elektronik sigara tamamen durması için bir geçişse ve herhangi bir ayar yapmadan performans gösteren basit malzeme arayışındaysanız, ideal model eGo AIO veya e-likit Discovery Pack eGo AIO içeren sürüm .
  Eğer ılımlı bir sigara içicisiyseniz (günde 10 ila 20 sigara içiyorsanız ) ya da ağır bir sigara tiryakisi kullanıyorsanız ve kullanımı kolay bir malzeme arıyorsanız, iyi bir özerklik ve sizin için tavsiye ettiğimiz bir sigara hissi uyandıran Istick Nautilus Kit kanıt gösteren zamansız bir referans için. Bu kit ayrıca e-likit paketi Discovery Istick Kitinde bulunmaktadır .
  Orta ve ağır sigara içenler için düzenlemeler bir sorun değildir, evic VTC mini cubis kitini , mükemmellik, özerklik, çok değerlikli ve gelişen tüm elektronik stilleri keşfetmenizi sağlayan elektronik bir sigara tavsiye ediyoruz .
  Vape üretimi ve geleneksel sigaradan daha önemli bir isabet arayışı içinde olan orta ve ağır sigara içenler için size Discovery Istick Pico Kit'i tavsiye ediyoruz .
  Şimdi hangi Elektronik Sigarayı seçeceğinizi biliyorsunuz.  ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?
  Elektronik sigara bir batarya ve clearomiser bir dernektir, kendisi bir rezervuar ve buharlaşma sistemi ile oluşur: bobin.

  Batarya, elektronik sigara bobininiz için elektrik enerjisinde bir eleme elemanıdır. Dikkate alınması gereken iki önemli nokta, elektronik sigara kitinizin seçimidir: pilin ve gücün özerkliği, yani üretilen vape kapasitesi. Daha fazla ayrıntı için, Batarya Kılavuzuna bakın .
  Clearomiser, bir rezervuar, bir rulo (dirençli tellerden ve pamuk lifi içeren) ve bir damla ucundan oluşur. Bobin fitili, tankta bulunan e likitin kılcallığı ile dirençli tellere kadar taşınır. Akünün aktivasyon düğmesinin basıncı, dirençli tellerin ısınmasına neden olur ve temasta olan elektronik sigara likiti buharlaştırır. Üretilen buhar damlama ucuna kadar yükselir ve kullanıcı tarafından solunur. Elektronik sigara seçiminizi dikkate almak için elektronik sigara likiti özerkliği anlamına gelen tankın boyutu çok önemlidir. Daha fazla ayrıntı için Clearomiser Kılavuzuna bakın . Bobin değeri ve tipi üretilen vape miktarını etkiler. Bobin düzenli olarak değişen sarf malzemesidir (ortalama 1 bobinde 15 günlük uzun bir ömür vardır).


  ELEKTRONİK SİGARAYA NEDEN GEÇİLİR?


  Çünkü sigara içiyorsunuz ve tütün ve sigara bağımlılığından kurtulmak istiyorsunuz. Sigara içmiyorsanız, sigara içmeyin.

  Mali Denetçiler Ernst & Young tarafından Elektronik Sigara piyasasında yapılan son bir çalışma , sigara içenlerin birinci motivasyonunun Sağlık Koruma olduğunu vurgulamıştır . Elektronik Sigara kullanan gazetelerin% 51'i geleneksel sigaraya göre daha az zararlı olduğu için. Elektronik Sigara, sigaranın tüketimini azaltmaya yardımcı olduğu için% 49'dur. Fiyatı da bu ülkede belirli bir motivasyon veya tütün ağır vergilendirilir.

  ELEKTRONİK SİGARA, TÜTÜNDEN DAHA MI ZARARLIDIR?


  Sigaranın aksine elektronik sigarada katran ya da yanma üretimi yoktur. Altın, geleneksel sigaradaki toksisiteden sorumlu olan yanmadır. Göre Halk Sağlığı İngiltere , elektronik sigara 2014 yılında OMS doğruladı ne% 95, geleneksel sigaradan daha zararlı aykırı azdır.

  ELEKTRONİK SİGARA'DA NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ?
  Sıvıların bileşimini ilgilendiren bir yanılgıdır. Elektronik sigaranın ne olduğunu ve elektronik sigara için sıvıyı çok iyi biliyoruz. Fransa'da dayatılan yasa, likitlerin doğru etiketlenmesidir. Üreticiler ve satıcılar, web sitelerindeki her ürün için tam bir tanımlamaya sahiptir. Mağazada, satış görevlisini sorgulayacak kadar basittir.

  ELEKTRONİK SİGARA'NIN SAĞLIĞIM İÇİN AVANTAJI NEDİR?
  Birkaç gün sonra bebek bezi nefesini, iştahını, tadını ve tenini daha az gri bulur. Kronik solunum yolu enfeksiyonları azalır. Bununla birlikte, nikotin içeren likitler hamile kadınlar için dışlanmış olmaya devam etmektedir.

  ELEKTRONİK SİGARANIN DİĞER NİKOTİN İKAMELERİNE KIYASLA AVANTAJLARI NELERDİR?
  Uzmanlara, doktorlara ve bağımlılık uzmanlarına göre, elektronik sigara, uzun süreli para çekme işlemleri için diğer ilaç alternatiflerinden daha verimli. (CF. Hasarlar ve Riskler Fransız Addictology Federasyonu tarafından Nisan 2016'da yayınlanan raporda daha az rapor var. Daha da iyisi, Elektronik sigara kullanımı, nikotini önemli ölçüde azaltmanın bir yolu olarak görülmektedir. Daha kötüsü, uzun para çekme işlemleri için tamamlayıcı yol.

  ELEKTRONİK SİGARA ÇEVREME ZARAR VERİYOR MU?
  Konu hala tartışmada; Çok sayıda çalışma, vape'deki nikotin eksikliğinin, geleneksel sigaraya aykırı olarak tüketiciler tarafından solunduğunu göstermektedir.

  ELEKTRONİK SİGARA, GELENEKSEL SİGARADAN DAHA ÇOK PARA ÇEKME ANLAMINA MI GELİYOR?
  Giderek daha fazla sayıda çalışma, risklerin etkin bir şekilde azaltıldığını göstermektedir (bkz. Hasarlar ve Riskler, Fransız Addictology Federasyonu tarafından Nisan 2016'da yayınlanan rapor). Elektronik sigarada yanma, nikotin veya diğer ürünler yoktur. Bazı uzmanlara göre riskler% 95 oranında azaltıldı. Son olarak, birtakım gazeteler elektronik sigaraya geçtikten sonra geleneksel sigaranın azaltılmasına şahit olmuş veya tamamen durdurmuştur.

  HANGİ ELEKTRONİK SİGARA İLE BAŞLAMALIYIM?
  Tercihlerinize karşılık gelen ve size boğazda (hit) gerçek bir sigara hissi veren sigara içme hissini veren model, vape zevkini bir araya getirir ve e-likitlerin tadını takdir eder.

  Tam olarak bilmek istiyorsanız, hangi e-sigarayı seçeceğinizi nasıl bulabilirsiniz? Tavsiyemize uyun veya bu Elektronik Sigara Kılavuzunu test edin; profil ve tercihlerinize göre hangi e-sigarayı seçeceğinizi bileceksiniz.

  BAŞLAMAK İÇİN BİR KUTUYA İHTİYACIM VAR MI?
  Piyasada, mini kutu dediğimiz küçük kutular var. Bazıları yeni başlayanlar için uyarlanmıştır: Mini Volt, Istick, Evic VTC mini vb. Bazen Istick Pico için, bir çift pil ve bir şarj cihazı satın almak faydalı olabilir. Mini kutu, genellikle gelişmiş malzemeye sahip olmak isteyen bebekler için ikinci bir satın alma gibi değerlendirilir. Örneğin, mini kutu ile güç ayarlanabilir, bu da bazı kağıtlara daha iyi uyar.  NEDEN "BÜYÜK" ELEKTRONİK SİGARALAR VAR?
  Uzun zamandır vaping için önemli bir batarya özerkliğine sahip modeller ve çok fazla vape (bulut) üretmek için gücü artıran modlar var. Malzeme, yeni başlayanlar için tasarlanmamıştır, çünkü talep eder ve bobinlerin sağlam bir şekilde anlaşılmasını ve pillerin kullanılmasını gerektirir. Mod kutuları ve var olan mod tübüler vardır. Yeni başlayanlar için daha küçük boyutlu mod kutuları daha adapte edilmiştir.

  ELEKTRONİK SİGARAMI HERHANGİ BİR YERDE KULLANABİLİR MİYİM?
  2016 Ocak ayında işyerinde ve düzenlemelerin öngördüğü kamuya açık alanlarda yasaklanması yasaklanmıştır, örneğin: Toplu Taşıma. Mevzuat bu konuda hala belirsiz.

  BEN BİR ACEMİYİM VE HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMELİYİM BİR SÜRÜ BULUT (VAPE) ÜRETMEK İSTİYORUM?
  Siz bir acemisin ama bundan sonra bir bulut (vape) üretmek ve hangi Elektronik Sigarayı seçeceğinizi merak etmek mi istiyorsunuz? Elektronik Sigara Kılavuzumuz size malzeme için 70 watt'lık bir kutu, iyi havalandırmaya sahip bir hava temizleyici (Hava Akışı) ve örneğin Istick Pico Discovery Pack gibi düşük veya 0,50 Ohm'a eşit bir bobin içeren bir kutu önermektedir . Yüksek oranda Bitkisel Gliserin (VG> ila% 50) olan bir E-likit ekleyin, bu bir sürü bulut (vape) üretmek için yeterlidir.

  ELEKTRONİK SİGARA, TÜTÜNDEN DAHA MI PAHALI?
  Bu sorunun cevabı, Elektronik Sigara'nın sık kullanılmasına bağlıdır. Elektronik sigarayı satın aldıktan sonra, vaping yaparken aşınacak sıvı ve direnç gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Sıvının miktarı ve kullanılan bobinin hızı, elektronik sigara kullanımına bağlıdır. Eğer elektronik sigara likiti tüketiminiz yüksekse (günde yaklaşık 10 ml / gün) kendi sıvınızı üretmeniz mümkündür. Size yapması gereken daha az ve çok basit olan bu DIY'e (Kendiniz Yapın) diyoruz. " Yeniden Yapılabilir" veya "Onarılabilir" olarak adlandırdığımız malzeme ile kendi bobinlerinizi inşa etmeniz de mümkündür . Bu yöntem aynı zamanda tasarruf etmenize de yardımcı olabilir, ancak bu temel teknikler hakkında biraz bilgi gerektirir.
   
  Son düzenleme: 9 Kasım 2019

Bu Sayfayı Paylaş