1. elektronik sigara, likit, kit pod mod vape, rta-rba-rdta-rda atomizer, coil, saltlikit, vaporesso, smok, eleaf, aspire, joyetech, e-sigara fiyat, en ucuz likit Satış Sitelerimiz; SALTICA elektroniksigaralikitci.com buharadam.net elektroniksigarailanlari.com likitpark.com vapeturko.com esigarapark.com !!!! Sitelerimizde Ürün Araması Yap En Ucuz Fiyat ve Kampanyaları Kaçırma !!! 2. El ve Sıfır Ürün İlan Sitemiz taksitlialsat.com
  Duyuruyu Kapat
 2. Elektronik Sigara Likitci sitemizde tüm popüler marka elektronik sigara cihazlar (SMOK, JOYETECH, ELEAF, WİSMEC, KANGERTECH, VAPORESSO ve bir çok e-sigara markası, E-SİGARA yedek parçaları (Atomizer, Coil, Sarım Telleri, Pamuklar, Piller, Şarj Aletleri) ve bir çok e likit Markasını %100 orijinal olarak iade garantili satıyoruz. Satışını yapmış olduğumuz bazı likit markaları One Hit Wonder, Naked 100, Dinner Lady, Cosmic Fog, Five Pawns, Nasty Juice, Mat Hatter, Nature, Joyetech, BigBoss ve daha fazlası Elektronik Sigara Likitci den en uygun fiyatlarla en kısa sürede en kaliteli E Sigara ve IQOS ürünlerini kapınıza kadar ulaştırıyoruz.
  Duyuruyu Kapat
 3. Buhar Adam güvencesi ile satışını yaptığımız Dünyanın en iyi Pod Sistem Elektronik Sigara başlangıç seti iade garantili olarak elektroniksigaralikitci.com sitemizde sizleri bekliyor. En ucuz Fiyat garantisi Orjinal ve iade garantili En iyi Pod Sistem Hepsi Bir Arada Başlangıç Kiti Breeze 2, Aynı gün kargo fırsatı ile DL ve MTL içim yapabileceğiniz yedek coilli kartuş seti coilleri ve daha fazlası hemen satın al !!! Saltica Likitler : https://elektroniksigaralikitci.com/saltica
Duyuruyu Kapat
En Güncel Elektronik Sigara Modelleri | Elektronik Sigara Mod | E Likit ve Salt Likit ürünleri | Smok, Vaporesso, Eleaf, Joyetech, Justfog gibi popüler markaların Coil ve Kartuş Ürünleri | RBA, RDTA, RTA, RDA ve Sub-Ohm Atomizer Çeşitleri | E-Sigara Marka ve modellerinde her hafta EXTRA İNDİRİMLER !!! Güne Özel Fırsat Fiyatlar elektroniksigaralikitci.com'da

Vaping Terimleri Sözlüğü

'Nedir? Bölümü E Sigara Tanımları' forumunda Yönetici tarafından 15 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  Vaping Terimleri Sözlüğü
  İşte vaping endüstrisi ve toplum içinde en sık kullanılan terimlerden bazıları. Bu kelimeleri ve kavramları bilmek genellikle elektronik sigaraları anlamakta yardımcı olur, böylece daha iyi bilgilendirilmiş bir müşteri ve kullanıcı olabilirsiniz. Modülasyona geçmek istediğinizde özellikle önemlidir - daha iyi bir vaping deneyimi için istediğiniz bileşenleri birleştirin.


  401/510/801 (kalem stili) / 901/4081 / E9: Özelleştirmek istediğinizde (modding), bunlar tipik bağlantı ipliği tipleridir. Bu tipler önemlidir, çünkü farklı parçalar arasında birlikte çalışabilirliğe izin verir, böylece bir aküyü bir kabına (atomizer, cartomizer vb.) Bağlayabilirsiniz.

  Analog: Standart, geleneksel sigara. Bazen analog ayrıca bir puro anlamına gelir.

  Gelişmiş kişisel buharlaştırıcı (APV): Bu buharlaştırıcı türüne mod (modifiye elektronik sigara) da denir . Genel olarak, bu değiştirilmiş ekigerler daha güçlü bir batarya ömrüne sahiptir. Genellikle değişken voltaj veya watt değerine de izin verirler.

  Aerosol: Bu terim “[a] E-sigara“ buharının ”bilimsel olarak daha doğru bir tanımı, havada asılı sıvı damlacıklarının bulunması nedeniyle” diyor E-Sigara Politikaları . “[T] teknik olarak, buhar görünmez.”

  Gün boyu vape (ADV): Birinin çoğu zaman kullanabileceği bir e-meyve suyu - birinin birincil lezzeti olarak kullanıldığı zaman yoğunluğuna (çok tatlı veya sağlam) tıkanmaz.

  Atomizer: Bazen atty olarak da adlandırılan bu ecig bileşeni, tel bobini ve genellikle bir fitili barındırır. E-sıvının buharlaşması (e-meyve suyu da denir) burada gerçekleşir.

  Alt bobin clearomizer (BCC): Bu atama, atomizer içindeki bobinin clearomizer tankının tabanında olduğu anlamına gelir.

  Brülör: Analog ile eşanlamlı olan bu terim, geleneksel yanıcı tütün sigaralarını ifade eder.

  Kartuş: Bazen arabaya atılan kısaltma, e-suyunun belirli buharlaştırıcılarda depolandığı ağızlıktır.

  Cartomizer : Ayrıca carto olarak da adlandırılan bu bileşen, dahili bir atomizer ile tek kullanımlık bir kartuş.

  Cartomizer punch: Bu araçla, bir cartomizer'da delikler oluşturabilirsiniz. Bazı cartomizers zaten önceden delinmiş deliklere sahiptir, ancak birçoğu yok. Bu cihazlardan biriyle deliklerinizin nerede olacağını dikkatlice belirleyebilirsiniz, böylece çekme gerilimini kontrol edebilirsiniz.

  Cartomizer tankı: Tipik olarak cam veya plastikten yapılmış ve bir cartomizer üzerinde kayan bir tank. Tank, e-sigaralarda faydalıdır, çünkü e- sıvınız için kartoyu doldurmaya devam etmek yerine oldukça büyük bir rezervuar kullanmanıza izin verir . E-meyve suyunun akması için deliklerin olması gerekir.

  Cigalike: “Geleneksel bir sigara ile aynı form faktörüne sahip elektronik bir sigara”, God of Steam'i açıklıyor . “Genel olarak elektronik sigaralarda kalite ve vape kalitesine göre merdivenin tabanı olarak kabul edilir.”

  Clearomizer: Ayrıca bir clearo olarak da adlandırılan bu parça, saydam olan bir cartomizer, e-sıvı seviyesini görebilirsiniz.

  Bulut: Bir kullanıcı tarafından verilen buhar. Tipik olarak insanlar, su yoğunluğundan dolayı buhar yoğun olduğunda “bulutları üflediklerini” söylerler.

  Güverte: Yeniden yapılandırılabilir atomizerlerde bu, negatif ve pozitif direklerin bulunduğu düz tabandır (bazıları dudağı ile). Deste, akünün akü bağlantısından ayrılmasına yardımcı olur.

  Damlama: Bir kartuşa, karbüratöre veya clearomizer'e dökmek yerine, bir atomizerin bobini veya köprüsü üzerine küçük bir miktar meyve suyu koymak.

  E-Likit: E-sıvı veya e-nikotin olarak da adlandırılır (uyarıcı içeren türler için sonuncusu), bu buharlaşan maddedir.

  Sigorta: Akünün mekanik modda bozulmasını önleyen bir bileşen.

  Yaratılış tarzı: Bu yeniden yapılandırılabilir atomizer türü, bir tanka dayanır ve tanka en az bir delik açılır.

  Glassomizer: Plastik yerine camdan yapılmış bir tankı olan bir clearomizer.

  Hibrit: Genellikle mekanik modlarla kullanım için kombinasyonlu pil tutucu ve topper.

  Meyve suyu: E-meyve suyu ya da e-sıvı için kısa yol (madde buharlaştırılmış).

  Vuruş: Bataryayı, güç kaynağını değiştirmenize izin veren modlar (tipik olarak mekanik) olarak oturan bir devre tipi.

  Mekanik mod: emektar kullanıcılar için bu mod “(geleneksel olarak) herhangi bir elektronik veya kablolama yok [a] n elektronik sigara (bazı 'mechs' telleri var),” diyor Buhar Tanrı . “ t, bir bataryayı tutan bir mekanik anahtara ve bir çeşit topper için bir konektöre sahip.”

  Mod: Değişikliğin kısaltması . Bu sözcük, ecig olarak kullanılmak üzere özelleştirilmiş olan bir bataryaya veya el fenerine atıfta bulunmak için kullanılır. Şimdi genellikle bir puro benzeri olmayan bir şey içeriyor.

  Kişisel buharlaştırıcı (PV): Herhangi bir ekig.

  Yeniden yapılandırılabilirler: Yeniden yapılandırılabilir bir atomizer (RBA) veya yeniden yapılandırılabilir damlayan bir atomizer (RDA), bunlar kullanıcı tarafından bakımı yapılabilir parçalara sahip ünitelerdir. Eski ile, doğrudan bobine üzerine sıvı damlatmanız gerekmez.

  Tank: Bir kabın suyunu içeren kısmı.

  Topper: Pilin ve pil tutucunun üstüne oturan herhangi bir bileşen (yani, bir atomizer veya çeşitlerinden herhangi biri).

  Vape: Elektronik sigara kullanmak için. Ayrıca bazen bir e-sigara kendisi ifade eder.

  Vaper: Elektronik sigara kullanan herkes.
   
 2. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  Sub-Ohm İçim Nedir?
  Alt-Ohm İçim, bobinleri 1 ohm'dan az olan bir atomizer (veya clearomizer) üzerinde elektronik sigara içimi yaptığınız zamandır. Bu, 0,9 ohm veya daha düşük olan herhangi bir şeyin teknik olarak ohm-altı bölgesi olduğu anlamına gelir.
   
 3. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  Sub-Ohm Clearomizer Tank Sizin İçin Uygun mu?
  Bir sub-ohm clearomizer kullanıyorsanız, hem lezzet hem de buhar bol miktarda bulunur, bu nedenle seçmeniz gereken tek şey nikotin gücünüzü düşürmek istemeniz ve yükselmeye hazır olmanızdır. Tercihinizi yapmadan önce kendi elektronik sigara setini oluşturmak ve hazır coilli bir sistem kullanmak isteyenler için Sub Ohm tank çeşitlerini en ucuz fiyatlara satın almak isteyebilirsiniz.
   
 4. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  BİTKİSEL GLİSERİN (VG)
  Bitkisel Gliserin | E Likit İçindekiler

  BİTKİSEL GLİSERİN (VG) NEDİR?
  Bitkisel gliserin (VG) veya Gliserol, tipik olarak soya fasulyesi veya palmiye ağaçlarından elde edilen berrak ve kalın bir sıvıdır. Daha az yaygın olmasına rağmen hayvansal yağdan da yapılabilir.
  Birçok insan, kalın ve şuruplu doku nedeniyle bunu bitkisel yağla karıştırır, ancak VG bitkisel yağ ile aynı değildir . Gliserol suda çözünürken bitkisel yağ değildir.
  VG, FDA tarafından insan yutulması için “genellikle güvenli” bir kimyasal olarak onaylanmıştır. Bununla birlikte, Gliserol veya VG'yi solunmanın sağlık etkileri bilinmemektedir.
  VG NE İÇİN KULLANILIR?
  Gliserol, hafif tatlı bir tat bırakması nedeniyle gıda endüstrisinde bir tatlandırıcı olarak kullanılır. Ayrıca nemi tutmak, gıdaların farklı bileşenleri kalınlaştırmasına ve homojenleştirmesine yardımcı olmak için bir gıda katkı maddesi olarak kullanılır.
  İçinde , ilaç endüstrisi , Gliserol nem korumak ve aynı zamanda diğer bileşenlerin çözünürlüğünü artırmak deri tarafından daha emilebilir hale getirmek için bir cilt kremi kullanılır. Elektronik Sigara Likiti üretiminde kulllanılır.
  VG kişisel bakım ürünlerinde bulunan bir ev eşyasıdır: makyaj, şampuan, deodorant, sabun, cilt ve el kremi, diş macunu ve göz damlası.
  VG ayrıca fırınlanmış ürünler, peynir, yoğurt, jel kapsül hapları ve diğer işlenmiş gıdalar gibi gıda ürünlerinde de bulunur.
  VG, VAPİNG DENEYİMİNİZİ NASIL ETKİLER?
  VG, sıvının viskozitesinden dolayı üretilen buhar miktarını etkiler. VG oranı ne kadar yüksek olursa, bulutlar o kadar kalın olur. Bulut kovalayanlar, büyük ve tüylü bulutlar elde etmek için ohm altı vaplarda yüksek VG oranı kullanacaktır .
  VG ayrıca yumuşak ve pürüzsüz boğaz vuruşu ile bilinir.
  VG'nin kalınlığı nedeniyle, vape bobininizin fitil yapmasını zorlaştıracak ve bu da kuru isabetlere neden olabilir. Bu nedenle, vape bobininizdeki pamuğun doyması için yüksek bir VG oranı daha uzun sürecektir .
  VG'nin, goopy tutarlılığı nedeniyle tankınızı PG'ye kıyasla temizlemeyi zorlaştıracağından bahsetmek de önemlidir.
   
 5. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  PROPİLEN GLİKOL (PG)
  Propilen Glikol: E Likit Malzemeleri

  PROPİLEN GLİKOL NEDİR?
  Propilen Glikol, hafif tatlı bir tada sahip olan petrolden elde edilen renksiz ve kokusuz bir sıvıdır. PG şuruplu bir dokuya sahiptir, ancak bitkisel gliserine kıyasla daha koşar.
  Propilen Glikol genellikle Etilen Glikol adı verilen antifrizde bulunan toksik bir kimyasal ile karıştırılır. Etilen glikolün yüksek toksisitesi nedeniyle, birçok üretici şimdi Propilen glikol adı verilen bir alternatif kullanıyor. PG, insanlar ve evcil hayvanlar için ürünlerde kullanılan bir kimyasaldır, oysa etilen glikol uygun kullanım gerektirir.
  Propilen glikol , FDA tarafından insan yutulması için onaylanmış bir kimyasaldır ve kanserli olarak kabul edilmez. PG solumaya gelince, uzun süreli sağlık etkileri henüz bilinmemektedir .
  PG NE İÇİN KULLANILIR?
  PG, nemi tutma, bileşenleri daha kalın hale getirme ve farklı bileşenleri birbirine bağlama kabiliyeti nedeniyle yaygın olarak bir gıda katkı maddesi olarak kullanılır.
  PG'yi katkı maddesi olarak kullanan yiyecekler: salata sosu, dondurma, alkolsüz içecekler, paketlenmiş buzlanma, kutulu kek karışımı, ticari gıda boyası.
  PG kullanan kozmetik ürünler: şampuan, losyon, gargara, merhemler, diş macunu ve deodorant. Elektronik Sigara Likiti üretiminde kullanılır.
  PG, VAPİNG DENEYİMİNİZİ NASIL ETKİLER?
  PG, lezzetlendirmeyi taşımak için e-meyve sularında bir araç olarak kullanılır. Böylece, PG oranı ne kadar yüksek olursa, VG'ye kıyasla daha keskin bir lezzet elde edersiniz.
  PG'deki bir artış da tütün dumanını solumaya benzer daha güçlü bir boğaz vuruşu ile ilişkilidir.
  PG, VG ile karşılaştırıldığında daha incedir ve vape'nizi temizlemek çok daha kolaydır. Yüksek bir PG oranıyla vaping yapıyorsanız, kullandığınız vaping cihazına bağlı olarak sızıntı sorunlarıyla da karşılaşabilirsiniz .
  Bazı insanlar PG'ye duyarlıdır ve boğaz ağrısı veya cilt tahrişi gibi alerjik semptomlarınız varsa, daha yüksek VG oranına sahip bir e-suyu tercih etmek en iyisi olabilir .
   
 6. Yönetici

  Yönetici Elektronik Sigara Fiyat Site Yetkilisi

  NEDİR NİKOTİN?
  Nikotin , domates, patlıcan, patates ve tütün gibi bitkilerin nighthade ailesinde bulunan bir alkaloiddir.
  Nikotin oldukça bağımlılık yapan bir maddedir ve sigarayı bırakmanın temel nedenlerinden biridir.
  Nikotin bir uyarıcı olarak kabul edilir, aynı zamanda bir kişiyi rahatlatmak için de çalışır.
  Birçok insan yanlış bir şekilde nikotinin sigaralarda kansere neden olduğunu varsayar, ancak solunduğunda kanserojen özelliklere sahip sigaralardaki katran ve diğer katkı maddeleri . Nikotin oldukça bağımlılık yapar, ancak nikotinin kansere neden olduğunu destekleyen hiçbir bilimsel çalışma yoktur.
  NİKOTİN NE İÇİN KULLANILIR?
  Sigara içenlerin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak için nikotin, nikotin sakızı, nikotin inhalatörleri, nikotin yamaları ve e-sıvıda kullanılır.
  Güçlü nikotin arzusu nedeniyle sigarayı soğuk hindiden bırakmak zordur.
  Nikotin, sigarayı bırakmada insanlara yardımcı olmak için Elektronik Sigara Likiti ve diğer nikotin replasman tedavilerinde kullanılır. Birçok kişi daha az zararlı bir şekilde nikotin almanın yanı sıra sigara hissini almak için vape yapar.
  Vape suyunda nikotin bırakma yardımcısı olarak kullanıldığından, 0 nic vape suyu da mevcuttur. Nikotin alımınızı iyi bir şekilde düşürmenin son adımı olarak kullanılabilir.

  NİKOTİN VAPİNG DENEYİMİNİ NASIL ETKİLER?
  Vaping nikotin, 0 mg, 3 mg, 6 mg ve 12 mg gibi farklı seviyelerde olabilir .
  Nikotinden çıkmak, ancak yine de sigara içme hissini korumak için 0 mg nikotin e-meyve suyu sipariş edebileceğiniz için tüm e sigara likiti nikotin içermez .
  Nikotin seviyesi yükseldikçe boğaz sertleşir. Nikotin biberli bir tada sahiptir ve lezzeti daha sert hale getirebilir.
  İki çeşit nikotin vardır: freebase nikotin ve nikotin tuzları .
  Freebase nikotin ayrıca normal nikotin olarak adlandırılır ve en yaygın olarak 0 mg, 3 mg, 6 mg ve 12 mg'da bulunur.
  Nikotin tuzları nispeten yenidir ve onları düzenli nikotinden (freebase) farklı kılan, vaperların, freebase nikotin gibi sert bir tada sahip olmadan daha yüksek nikotin güçlerinde vapatabilmesidir. Öyle olur bir sigara olarak nikotin sunar yakın vaping deneyim .
  Nikotin tuzları ayrıca nic tuzları olarak da bilinir. Nic tuzları yaygın olarak 25 - 50 mg nikotin kuvvetlerinde bulunur.
  Tüm e-likit suyu şişelerinin, çocukların e-meyve suyu şişeleri içmesini önlemek için çocuklara karşı korunmaları gerekir. Çocuklarda aşırı dozda nikotin ölümcül olabilir.
  Doğru nikotin gücünü nasıl seçeceğinizi bilmek istiyorsanız, burada daha fazla bilgi edinin !
   

Bu Sayfayı Paylaş